Næste uge i Haslev ser ud til at blive både musikalsk og litterær. Fra et inspirerende foredrag om at skrive sin livsfortælling til en hyggelig aften med akustisk musik, er der noget for enhver smag. Sæt kryds i kalenderen og oplev nogle interessante events i dit lokalområde.
Haslev Bibliotek & Borgerservice inviterer alle interesserede til et inspirerende foredrag med Unna Hvid, som er forfatter, foredragsholder og kunstner. Hvid vil dele tips og tricks til at komme i gang med at skrive din livsfortælling, samt forklare, hvorfor det er vigtigt at få nedskrevet personlige historier.
Tidspunkt: Tirsdag 4. februar 2025, kl. 09:30
Sted: Haslev Bibliotek & Borgerservice, Jernbanegade 62, 4690 Haslev
Entré: Information ikke oplyst, kontakt biblioteket for yderligere detaljer
Torsdag aften byder på en særlig musikkoncert i B&W Cafe, hvor den nye akustiske duo Erik Grip og B-Joe optræder. Med sange fra Erik Grips jubilæumsalbum og ny musik fra B-Joe, kan gæsterne se frem til en uforglemmelig aften fyldt med vise-folk-rock og smukke tekster.
Tidspunkt: Torsdag 6. februar 2025, kl. 20:00
Sted: B&W Cafe, Jernbanegade 50, 4690 Haslev
Entré: 125 kr for unge (til og med 25 år), normalpris 225 kr
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.