Vi følger boligmarkedet i og omkring Haslev og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Haslev følger boligmarkedet i og omkring Haslev. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Jens Martin Knudsens Vej 22 solgt for 2.850.000 kr.
Boligen overtages af Sebastian Treldal Crespin og Katrine Josefine Nielsen den 22. april. Køberen har betalt 2.850.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.909 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.500.000 og boligen er derfor handlet til 90% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 110 kvm. og er opført i 2016. Grunden er på 371 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Haslev
Lysholm Alle 92 solgt for 2.700.000 kr.
Boligen overtages af Jesper Møller og Emma Jayne Møller den 11. maj. Køberen har betalt 2.700.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.962 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 170% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 104 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 1.448 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Haslev
Hybenvej 2 solgt for 2.400.000 kr.
Boligen overtages af Marie Bergstrøm Pedersen og Camilla Nørgaard Petersen den 05. maj. Køberen har betalt 2.400.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.552 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 92% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 145 kvm. og er opført i 1977. Grunden er på 937 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Haslev
Bakkefaldet 7 solgt for 2.100.000 kr.
Boligen overtages af Jyoti Dhakal og Subas Thapa den 11. maj. Køberen har betalt 2.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 19.091 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.000.000 og boligen er derfor handlet til 110% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 110 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 780 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Haslev
Jernbanegade 4 solgt for 1.950.000 kr.
Boligen overtages af Casper Ganer-Tolsøe den 24. april. Køberen har betalt 1.950.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.949 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.000.000 og boligen er derfor handlet til 2% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 7 værelser på i alt 196 kvm. og er opført i 1901. Grunden er på 584 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Haslev